wiosna-grupa-3
wiosna-grupa-8
wiosna-grupa-9

Rodzic w roli eksperta

W 2013r. po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy akcję "Rodzic w roli eksperta", która  cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i trwa do dnia dzisiejszego. Celem akcji było umocnienie więzi współpracy między rodzicem a placówką. Chętne osoby odwiedzały przedszkole, aby podzielić się z dziećmi swoją pasją, zainteresowaniami bądź zapoznać z wykonywanym zawodem. Dzięki temu przedszkolaki mogły zdobyć wiadomości związane z omawianym tematem, utrwalić swoją wiedzę oraz rozbudzać nowe zainteresowania.

Nie zabrakło w przedszkolu odważnych mam i tatusiów, którzy dzielnie stawiali czoła wyzwaniom i prezentowali swoje umiejętności. A gościli u nas: górnik, policjant, weterynarz, cukiernik, kucharka, manikiurzystka, stylistka fryzur, operator koparki, pielęgniarka, instruktorka aerobiku, trener karate, nauczycielki j. angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej , florystyka,  a także wiele wspaniałych osób które dzieliły się swoją wiedzą z życia codziennego. Na uwagę zasługuje fakt, że zajęcia były zawsze doskonale przygotowane, rodzice przynosili różnorodne akcesoria związane z prezentowanym tematem. Z dużą starannością przekazywali swoja wiedzę oraz praktykę z danej dziedziny, przeprowadzone były doświadczenia przyrodnicze. Przedszkolaki poznały przepisy na pyszne babeczki, robiły zdrowe kanareczki, zbijały karmnik dla ptaków, obejrzały kolekcję aparatów fotograficznych, dekorowały ozdoby świąteczne, tworzyły kompozycje z materiałów przyrodniczych oraz odgadywały zagadki i rebusy przygotowane specjalnie dla nich (zdjęcia dostępne pp2.przedszkola.net.pl/).

Akcja "Rodzic w roli eksperta" sprzyja wzmocnieniu pewności siebie, poczuciu własnej wartości, dziecko czuje się wyjątkowe, że jego rodzic może wystąpić przed grupą przedszkolną. Wizyta taka wzmacnia relacje między nauczycielem a rodzicem, prowadzi do lepszej współpracy oraz sprzyja relacjom rodzinnym.

Podziękowania dla rodziców i wszystkich innych osób biorących udział w akcji "Rodzic w roli eksperta". Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas oraz pomysłowość w realizowaniu akcji. Mamy nadzieję, że chwile spędzone w placówce na długo pozostaną w waszej pamięci.