lato-grupa-3

w formie Przeglądu Młodych Talentów

02.12.2016r

Temat realizowanego projektu  „Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

w formie Przeglądu Młodych Talentów” cieszył się już od samego początku wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci, jak i nauczycieli. Każdego dnia dowiadywały się czegoś innego. Wszystkie postawione cele programowo- dydaktyczne zostały osiągnięte.

Tego dnia rano zaskoczyła nas cudowna biała, zimowa aura. W przedszkolu również zrobiło się biało, jednak nie za sprawą śniegu. W tym dniu obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w formie Przeglądu Młodych Talentów. Jako symbol solidarności z osobami niepełnosprawnymi w tym dniu ubraliśmy się na biało. Każda grupa przygotowała plakat dotyczący rodzajów niepełnosprawności.

Tego dnia gościliśmy dzieci wraz z opiekunami z  Przedszkola Integracyjnego Pluszowego Misia w Radzyminie i Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie, którzy zaprezentowali nam swoje talenty.

Nasze dzieci z grupy IX  wystawiły przedstawienie „Brzydkie Kaczątko”, które w czasie wzruszającego tańca dziewczynek przeobraziło się w pięknego łabędzia. Główny bohater, czyli Brzydkie Kaczątko przypomina wszystkim dużym i małym, że

„Kto szydzi z drugiego, wykpiony sam będzie. Gdy z brzydkich kaczątek wyrosną łabędzie… DLA KAŻDEGO WAŻNA RADA, ŻE NIE WAŻNY WYGLĄD ANI ŻADNA WADA, NIE CZYŃCIE DRUGIEMU, CO WAM JEST NIE MIŁE…”

Drugim występem artystyczny w formie montażu słowno- muzycznego były „Misie” przygotowane przez podopiecznych Przedszkola „Pluszowego Misia”.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych zaprezentowali nam współczesną wersję inscenizacji „Rzepki” połączonej z ciekawie wplecionymi hitami muzycznymi.

Cele ogólne:

• Integracja uczniów w środowisku przedszkolnym,
  • Kształtowanie postawy  tolerancji i akceptacji wobec odmienności innych  dzieci,
  • Rozwijanie wyobraźni i pobudzanie twórczej aktywności dzieci,
  • Przeciwdziałanie konfliktom w grupie.

Cele szczegółowe:

• Radzi sobie w trudnych sytuacjach życiowych,
  • Okazuje akceptację, tolerancję i szacunek wobec siebie i innych,
  • Potrafi nazwać niektóre uczucia i emocje ,
  • Potrafi być wrażliwy na krzywdę i zły los,
  • Poprawnie wygłasza tekst z właściwą intonacją,
  • Potrafi zaprezentować się na scenie i odegrać swoją rolę w przedstawieniu,
  • Zna tekst i melodie piosenek wykorzystanych w inscenizacji,
  • Rozwija swoją wyobraźnię,
  • Zgodnie i twórczo współpracuje w grupie

Produkty twórczości grupowej -  przedstawienie artystyczne

Taniec w wykonaniu gr. IX do utworu …..

Występ dzieci z Przedszkola Integracyjnego pt. „Misie”.

Przedstawienie :Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu gr. IX.

Przedstawienie „Rzepka” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Wołomina

Uroczyste wręczenie nagród prze Panią dyrektor Magdalenę Jarzębską- Kopka