zima-grupa-3
zima-grupa-7
zima-grupa-8
zima-grupa-9

„Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta”

Finał projektu 31.03.2017

W Przedszkolu nr 2 w Radzyminie zakończył się projekt pod nazwą „Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta”.

Główną inspiracją dla tego projektu była akcja charytatywna „Zbiórka dla Burka”, czyli zbieranie karmy dla zwierząt ze schroniska w Józefowie, do, której włączyły się także inne instytucje z gminy Radzymin.

Mianowicie:

- Publiczne Przedszkole nr 1 w Radzyminie

- Niepubliczne przedszkole Piotruś Pan

- Niepubliczne przedszkole Polsko- Angielskie Teddy

- Publiczne Przedszkole Kraina Przedszkolaka

- Publiczne przedszkole małego Kopernika

W skutek dużego zainteresowania losem zwierząt ze strony dzieci, organizatorzy akcji charytatywnej zdecydowali się ją rozszerzyć o kolejne interesujące wydarzenia o tematyce opieki nad zwierzętami.

- Odbyły się spotkania z weterynarzem

- Przeprowadzone zostały zajęcia z psem terapeutą

- oraz zajęcia dydaktyczne o tematyce opieki nad zwierzętami

Celami projektu były:

- Nabywanie nowych wiadomości podczas spotkań z ciekawymi ludźmi, zajmującymi się, na co dzień zwierzętami.

- Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności w kontaktach ze zwierzętami.

- Zapoznanie z zasadami opieki i wychowania a także zachowania się w stosunku do zwierząt.
W szczególności w sytuacjach trudnych, gdy istnieje groźba lub dochodzi do ataku na człowieka.

- Budowanie pozytywnych wzorców zwierząt na podstawie bajek, opowiadań wierszy.

- Zdobywanie informacji o zwierzętach i środowisku, w którym żyją.

Dzięki realizacji projektu do schroniska w Józefowie przekazano niezbędne artykułu takie jak jedzenie, koce oraz zabawki. Ponadto dzieci z przedszkola miały okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat zwierząt i opieki nad nimi.

Podsumowanie projektu odbyło się dnia 31.03.2017 w Przedszkolu nr 2 w Radzyminie.

W tym dniu organizatorzy akcji gościli:

- Panią Dyrektor Małgorzatę Sieradzką z Przedszkola nr 1 w Radzyminie,

- Panią Dyrektor Edytę Klimkiewicz z nauczycielem oraz grupą przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Piotruś Pan”,

- Panią Paule Dębek z Publicznego Przedszkola „Kraina Przedszkolaka”.

Tego dnia przedszkolaki wystawiły przedstawienie pt. "Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta”,
w którym podzieliły się wiedzą zdobytą w ostatnich tygodniach i jednocześnie podziękowały wszystkim uczestnikom projektu za ich wkład i dobre serce. Głównym celem przedstawienia było przybliżenie losu zwierząt domowych, które są źle traktowane przez swoich właścicieli. Dzieci pokazały, że zwierzęta również mają swoje uczucia, choć nie mogą o nich powiedzieć.

Kolejnym punktem programu był film pt.” Schronisko oczami przedszkolaków”, w którym dzieci
z Przedszkola nr 2 opowiedziały o swoich zwierzętach i o tym jak o nie dbają. Ponadto dla najmłodszych gości zostały zorganizowane zajęcia z behawiorystką, trenerem zwierząt Panią Katarzyną Bargiełowską oraz psem terapeutą - Sabinką.

Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia Pani Dyrektor Magdalena Jarzębska – Kopka wręczyła wszystkim uczestnikom akcji „ Zbiórka dla Burka” uroczyste podziękowania i dyplomy.