"Dać dzieciom korzenie i skrzydła"

wg. starej chińskiej sentencji

Przedszkole nr 2 to placówka o ogromnych tradycjach założona w roku 1979 z dotychczasową siedzibą przy ul.Konstytucji 3 Maja 28 w Radzyminie.
Od 1 września 2016r. placówka została przeniesiona do nowego budynku przy ul. Witosa 78.
Nowa placówka przedszkola jest budynkiem parterowym z częściowo wykorzystanym poddaszem na pomieszczenia techniczne (serwerownia), dzięki czemu jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.
Okna sal dydaktycznych pozwalają na nasłonecznienie pomieszczeń przez przynajmniej 3 godziny dziennie. Dodatkowo zastosowanie świetlików STL w salach od zachodu powoduje wnikanie promieni słonecznych do sal od godziny 10 do zmierzchu. W budynku znajduje się 9 sal dydaktyczno- opiekuńczych, które pomieszczą 9 oddziałów przedszkolnych. W każdym oddziale przewiduje się 25 dzieci. Każda sala posiada bezpośredni dostęp do sanitariów oraz magazynów podręcznych na sprzęt i pomoce dydaktyczne. Opiekun znajdujący się w łazience ma wgląd na pomieszczenie opiekuńczo – wychowawcze przez przeszklenie w drzwiach.
W budynku znajdują się szatnie dla dzieci, sala gimnastyczna z bezpieczną powierzchnią bitumiczną, gabinet logopedy i psychologa, sala SI, pokój nauczycielski i pomieszczenie socjalne. Między dwiema salami dla dzieci starszych zaprojektowano systemową ścianę przesuwną umożliwiającą połączenie
w jedną salę wielofunkcyjną m.in. na przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, imprezy okolicznościowe, występy dzieci. W każdej sali posiadamy komputer oraz dostęp do Internetu.
Dzieci pracują również z tablicą multimedialną. Placówka posiada własną wytwórnię prądu oraz alternatywne źródło czerpania energii - solary.
Przed obiektem zaprojektowano 63 miejsca parkingowe, 37 na terenie ogrodzonym oraz 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Mamy piękny ogrodzony ogród przedszkolny na którym znajdują się 3 place zabaw dostosowane do wieku dzieci. Teren placu pokryto syntetyczną nawierzchnią bezpieczną, chroniącą przed upadkami oraz trawnikiem. Zaplanowane zostały również altanki ogrodowe w celu zapewnienia zacienienia.
Przy budynku znajduje się zadaszenie umożliwiające pobyt na świeżym powietrzu mimo złych warunków atmosferycznych.

Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i specjalistów (psycholog, logopeda, pedagog specjalny, terapeuta SI), którzy dbają o harmonijny i wszechstronny rozwój dzieci. Dla większego bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu funkcjonuje elektroniczny system bezpieczeństwa
z wideodomofonem. Wejście do przedszkola będzie możliwe tylko dla osób posiadających specjalną kartę.
Przedszkole organizuje dzieciom odpowiednio zbilansowane posiłki, z uwzględnieniem wszystkich składników odżywczych, co przyczynia się do prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalnego
i intelektualnego.

Obecnie mamy zapisanych 225 dzieci  na cały dzień.

Dodatkowe zajęcia edukacyjne (bezpłatne):
Język angielski, język niemiecki, religia, rytmika
Zajęcia specjalistyczne (bezpłatne):
Integracja Sensoryczna, zajęcia z psychologiem, zajęcia z pedagogiem specjalnym, zajęcia
z logopedą, kółka wyrównawcze, koła zainteresowań (plastyczne, matematyczne, przyrodnicze itp.)

Innowacyjność:
Zajęcia z psem terapeutą oraz realizacja programu partnerskiej współpracy z przedszkolakami z Unii Europejskiej w ramach projektu e-Twinning (np. Wielka Brytania, Grecja, Turcja, Słowenia, Rumunia, Ukraina).