wiosna-grupa-3
wiosna-grupa-8
wiosna-grupa-9

Przedszkole z tradycjami

Projekt „Przedszkole z tradycjami”
Przedszkole nr 2 w Radzyminie bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Przedszkole z tradycjami” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 18 września 2017 r. do 18 marca 2018r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Przedszkole z tradycjami ”.
Regulamin konkursu:
1.Celem konkursu jest:
-kształtowanie tożsamości kulturowej,
-poznawanie zwyczajów związanych z tradycją ludową i narodową,
-kształtowanie postawy regionalistycznej,
-wzmacnianie poczucia zakorzenienia, kształtującego poczucie przynależności do określonego terytorium, miejsca, wspólnoty i kultury,
-kształtowanie postaw prospołecznych,
-podkreślenie wartości rodziny,
-poznanie dziedzictwa kulturowego,
-kształtowanie postawy patriotycznej,
-identyfikacja z małą i dużą ojczyzną.
2.Przedszkola przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Przedszkole z tradycjami” jest uzyskanie co najmniej co najmniej 80% punktów za 6 z 9 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu:

1.Pracownicy przedszkola opracowali i wdrożyli program edukacji regionalnej. Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu poprzez stronę internetową.
2.Dzieci biorą udział w wycieczkach pieszych, mających na celu poznanie najbliższej okolicy, historii dotyczących przeszłości oraz teraźniejszości. Ocena na podstawie sprawozdania dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
3.Dzieci tworzą Wielką Księgę Regionu zawierającą informacje i zdjęcia obrazujące przeszłość i teraźniejszość. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
4.Nawiązanie korespondencyjnego kontaktu z przedszkolem znajdującym się w innym regionie Polski w celu wymiany informacji na temat swojej ,,małej ojczyzny”. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
5.Organizacja konkursu Oto moja rodzina – dzieci tworzą wspólnie z wychowawcami i rodzicami drzewa genealogiczne lub książeczki opisujące dzieje rodziny. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
6.Organizacja wspólnie z rodzicami warsztatów plastycznych, które zostaną poprzedzone prelekcją na temat zamierzchłej historii regionu. Rodzice, nauczyciele i uczniowie wykonują makietę obrazującą dawne, a nawet prehistoryczne dzieje. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
7.Dzieci biorą udział w uroczystym celebrowaniu polskich lub lokalnych tradycji. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej, filmików oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
8.W przedszkolu wprowadza się elementy (dekoracji, aranżacji wnętrz) związane z folklorem oraz symbolami narodowymi. Ocena na podstawie sprawozdania, dokumentacji zdjęciowej oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

Zachęcamy do udziału i pomocy rodziców w celu promowania naszego regionu i naszego przedszkola. Wszelkich informacji będziemy udzielać na bieżąco przez stronę internetową, facebooka oraz na miejscu.