Mobilny klub gier planszowych

Z przyjemnością informujemy, iż założyliśmy w naszym przedszkolu „Mobilny klub gier planszowych”. Jest to klub mobilny, ponieważ możliwość korzystania z gier będzie się odbywała wg ustalonego grafiku, a gry będą przyjeżdżały do grup na specjalnym wózku.

Gr. 1 – Piątek
Gr. 2 – Piątek
Gr. 3 – Środa
Gr. 4 – Poniedziałek
Gr. 5 – Poniedziałek
Gr. 8 – Piątek
Gr. 9 – Środa
Gr. 6 i 7 – od drugiego semestru.
Świetlica – codziennie.

Klub gier planszowych jest innowacją pedagogiczną w naszym przedszkolu. Działalność klubu ma na celu:

•zapoznanie uczniów z grami planszowymi,
•rozwijanie ich zainteresowań,
•wspomaganie procesów rozwojowych,
•zachęcanie do samodzielnego tworzenia gier według własnego pomysłu,
•rozwijanie sprawności manualnych, spostrzegawczości, uwagi, liczenia, logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, pamięci,
•działanie profilaktyczne w kierunku przeciwdziałania uzależnieniom od multimediów ( gry na tablet, telefon, konsole).

Uzasadnienie:
•Gracze: nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałania, uczą się przestrzegania określonych reguł, poznają sposoby wyrażania emocji, konfrontują się z uczuciem przegranej i próbują panować nad złością i frustracją. Uczą się zachowania fair play.
•Gry kształtują analizę i syntezę wzrokową i słuchową, usprawniają mowę, wzbogacają zasób słownictwa, uczą strategii działania, rozwijają umiejętności społeczne, zapewniają unikatowy kontakt "face to face".

Dzieci będą miały okazję poznać takie gry jak np.:
•Szukaj, szukaj - Granna
•Uno junior - Mattel
•Domino
•Grzybobranie

Wszelkie pytania dotyczące działalności klubu proszę kierować do opiekuna klubu p. Kingi Szarota – psycholog.