zima-grupa-3

Małgorzata Kujawa

Tydzień 19. Święto babci i dziadka

Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu rozmawialiśmy z dziećmi o babciach i dziadkach. Dzieci zapoznały się z wierszami i piosenkami poświęconymi babciom i dziadkom. Wspólnie z N. dzieci zastanawiały się, jak wyglądali babcia i dziadek, kiedy byli mali, w jakie zabawy się bawili. Dzieci opowiadały, co najbardziej lubią robić ze swoimi dziadkami, a także dzieliły się z grupą ulubionymi wspomnieniami o swoich dziadkach. Wysłuchały opowiadania Iwony Salach „Najlepszy prezent”, a następnie wykonały samodzielnie prezent  dla babci i dziadka.

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Aby przybliżyć dzieciom czasy młodości ich dziadków, warto wspólnie pooglądać stare fotografie i albumy. Przy okazji spotkania rodzinnego można zapytać dziadków, jak wyglądało ich przedszkole, w jakie zabawy się bawili i w jakie gry grali, czy jakieś jeszcze pamiętają i mogą ich nauczyć. Czy ich dzieciństwo było takie samo, jak teraz dzieciństwo ich wnuków.