zima-grupa-3
zima-grupa-8
zima-grupa-9

Grupa 2

Tematy kompleksowe na listopad:

1.     Na starej fotografii

2.     Jesienna muzyka

3.     Mali artyści

4.     Ciepło i miło

Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne:

- Wytwarzanie miłej i życzliwej atmosfery w grupie poprzez codzienne zabawy z powitanką.

- Przestrzeganie ustalonych zasad w grupie przedszkolnej, na boisku, w trakcie spacerów.

- Zachęcanie do samodzielności w zakresie dbania o porządek w kącikach, w szafkach indywidualnych w szatni.

- Odbieranie otaczającego świata poprzez różne zmysły.

- Poznawanie zmian zachodzących w przyrodzie związanych z jesienią.

- Kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego podczas porządkowania zdarzeń, sekwencji czasowych.

- Rozwijanie słownika dziecka o pojęcia dotyczące filharmonii, zawodu muzyka, malarza, rzeźbiarza.

- Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w granicach możliwości dzieci, porównywania liczebności zbiorów; porządkowania ich według rosnącej lub malejącej liczby elementów.

- Wprowadzenie wzoru graficznego liczby 2, 3 oraz liter e, E, t, T, d, D, i, I; nazywanie ich, tworzenie i odczytywanie sylab i prostych wyrazów.

- Kształtowanie umiejętności klasyfikowania według dwóch, trzech cech.

- Ćwiczenie pamięci wzrokowej poprzez składanie obrazków z części, czytanie globalne wyrazów odnoszących się do tematu zabawy;

- Nauka piosenek i pląsów.

- Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.

- Zachęcanie do wypowiadania się w aktywności plastycznej, ruchowej i muzycznej – tworzenie improwizacji ruchowych, muzycznych i dowolnych prac plastycznych.

- Rozwijanie sprawności manualnej i grafomotorycznej podczas zabaw ruchowo-słuchowo-wzrokowych i graficznych.

- Rozwijanie sprawności fizycznej dzieci w zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

- Rozwijanie umiejętności związanych z samoobsługą i czynnościami porządkowymi podczas codziennej aktywności dzieci.

- Wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich poprzez codzienne czytanie dzieciom tekstów literatury dziecięcej.

- Wspomaganie rozwoju dzieci w zabawach prowadzonych indywidualnie i w małych zespołach zgodnie z ich potrzebami rozwojowymi i zainteresowaniami.

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, “Hello?”

Can you stretch up high?
Can you touch your toes?
Can you turn around?
Can you say, “Hello?”

Bye, bye. Goodbye

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.

I can clap my hands.
I can stamp my feet.
I can clap my hands.
I can stamp my feet.

Bye bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye. Goodbye.
Bye, bye, bye, bye.
Goodbye.